«Хто думає про науку, той її любить, а хто її любить – той ніколи не перестає вчитися».
Цю догму переконливо підтвердили учасники обласного етапу УІІІ Всеукраїнського турніру юних біологів, що проходив у місті Рівне 7-8 жовтня.
Участі у обласному етапі команди «АТФ» Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 в обласному етапі передувала копітка, наполеглива і нелегка підготовка та перемога у міському етапі даного турніру. Вже у ході підготовки команда переросла у творчу дружню групу, у якій кожен розумів один одного і будь-який момент міг допомогти цінною порадою та інформацією. Це відіграло велику роль для команди під час гри і допомогло не просто стати лауреатом (ІІ-е місце), а й викликало шквал позитивних відгуків у членів журі та команд-учасників ( яких було аж 20).
Було відмічено згуртовану, послідовну, довершено-логічну роботу нашої команди. Науковістю та глибоким інтелектом вражали виступи Українця Сергія, Кравчука Дмитра; вмінням не просто володіти певними знаннями та фактами, а й оригінально і професійно їх доводити та відстоювати, привернули увагу журі Смалюк Катерина та Юрчук Анастасія; в Полтавець Даниїла, як наймолодша учасниця турніру довела, що і дев’ятикласники можуть дати фору будь якому старшокласнику.
Спостерігаючи за грою команд, раділа за цих дітей: розумні, толерантні, доброзичливі та цілеспрямовані. Вони своєю грою не просто радували, а запевняли, що сучасна молодь може багато, бо має бажання і знання, які вміє направити у потрібне русло. Як керівника команди мене переповнювали відчуття гордості за учнів нашої школи. Вони однаково добре себе показали як у ролі доповідача, опонента, так і рецензента. Найчастіше від усіх команд пропонували змістовні та оригінальні запитання для загальних дискусій.
Існує декілька точок опори, які допомагають людині в житті, допомагають вистояти, зберегти свою гідність. Ці точки опори не приходять звідкись, не звалюються на людину, як манна небесна. Вони – результат усього попереднього життя, результат виховання – мудрої й копійкової повсякденної роботи батьків; роботи над собою; результат потреб та інтересів. Тому хочу подякувати батькам за таких дітей, які є зразком не тільки для школи, алей міста та області. Низько вклоняюсь перед талантом та працьовитістю ваших дітей і бажаю, щоб у житті їх не покидала фортуна, колючки долі ніколи їх не торкалися, а поставлені цілі матеріалізувались, а мрії збувались.
Тетяна Дячук, вчитель біології Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. |