З 26 березня по 2 квітня 2017 року члени туристичного гуртка Острозької загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 у супроводі Гулька А.В., керівника походу, Грицені О.В., заступника керівника походу, організували піший похід з Почаєва до Острога.
Докладна нитка маршруту проходила: Почаїв – с. Дунаїв – г. Божа – с. Онишківці – г. Маслятин – м. Кременець – с. Стіжок – с. Мала Іловиця – Музей штабу ВО УПА «Волинь-Південь» - монастир в ур. Гурби – ур. Зіньків камінь – с. Ілляшівка – с. Новомалин – с. Межирич – м. Острог.
Учасники походу, а саме:
Маліванчук Іван Миколайович, учень 11-Б класу;
Лапчук Дмитро Сергійович, учень 8-А класу;
Крутій Владислав Юрійович, учень 8-Б класу;
Плісецький Ян Миколайович, учень 8-В класу;
Федорчук Андрій Валерійович, учень 8-А класу;
Ковальська Анна Валеріївна, учениця 11-Б класу впродовж одного дня долали 20-25 км.
Ідея походу полягала в практичному закріпленні знань, отриманих на заняттях туристичного гуртка: розкласти багаття, приготувати обід у польових умовах, долати перешкоди на пересічній місцевості; вчасно прийти на допомогу друзям. Крім того, впродовж подорожі школярі ознайомились з цікавими природними та історико-культурними об’єктами, що сприяло духовно-естетичному розвитку учасників походу.
Вихідною точкою походу обрали місто Почаїв у зв’язку з тим, що це центр православного паломництва і унікальна історико-культурна, архітектурна пам’ятка українського народу. Учасники походу мали змогу відразу після приїзду поступово адаптуватися до умов походу і позитивно налаштуватися до подорожі, здійснивши екскурсію до Почаївської лаври.
Весь маршрут був чітко продуманий і розписаний ще до початку самого походу. Місця ночівлі обиралися також з урахуванням всіх необхідних складових: місце для розведення вогню, наявність води, зручне розташування неподалік населеного пункту. Шість ночівель в палатках, учасники походу провели цікаво та із задоволенням. У місті Кременці туристи мали змогу побувати в невеличких печерах, відвідати відому гору «Бона» (Замкова) та цікаве місце «Дівочі скелі». Незабутніми були і купання в двох особливих та лікувальних джерелах: Святої Анни (с. Онишківці) та Святого Амфілохія (с. Мала Іловиця), і спостереження за різноманітним тваринним і рослинним світом урочищ Гурби, Вільхава, Зіньків камінь, Пекло. Але найбільше дітям сподобалися вечірні «посиденьки» біля вогнища.
Кінцевим пунктом маршруту став історико-культурний заповідник міста Острога (Замкова гора). Всі учасники благополучно подолали заздалегідь прокладений маршрут завдовжки 140 км.
Похід дав поштовх до розвитку дітей: хтось навчився вогонь розкладати, хтось - їсти готувати, хтось - палатку розставляти, воду фільтрувати, інший - історії розповідати, вірші складати, а хтось навчився просто мовчати.
|